جمعه , آوریل 3 2020
خانه / دانشگاه پیام نور / ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

زمان و نحوه نام نویسی ارشد فراگیر پیام نور 98
راهنمای ثبت نام آزمون ارشد فراگیر پیام نور

در صورت نیاز به مشاوره درباره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور با مشاوران مشاور سه تماس بگیرید. زمان پاسخگویی تماس از ۸ صبح الی ۲۴ حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن ثابت و همراه
تماس از استان تـهران: ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴
تماس از تمامی استان ها: ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵
تماس از طریق همراه اول: ۹۹۲۲۱۱۰۶

پذیرش دانشجو بصورت فراگیر تنها مختص دانشگاه پیام نور می باشد که در آن داوطلبان بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری میتوانند بصورت دانشپذیری وارد دانشگاه پیام نور شوند. در واقع این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد ، علاوه بر اینکه از طریق برگزاری آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد ، یک روش بدون آزمون و البته آسانتر جهت ورود داوطلبان به مقطع کارشناسی ارشد نیز با طرح فراگیر دانشگاه پیام نور ارائه می دهد. در چندسال اخیر تحصیل در دانشگاه پیام نور بدلیل عدم اجبار حضور دانشجو در کلاس و همچنین شهریه پایین این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه ها و موسسات مورد توجه بسیاری از داوطلبان قرار گرفته است و بسیاری از داوطلبان علاقه مند به شرکت در دوره های فراگیر پیام نور هستند.

داوطلبان دقت داشته باشند ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور بوسیله سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org صورت می پذیرد.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور هر ساله در بازه زمانی مشخصی که از طریق سازمان سنجش اعلام می شود ( معمولا آبان ماه می باشد ) ، بصورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org انجام می گیرد داوطلبان حدود یک هفته فرصت خواهند داشت تا برای انجام امور ثبت نام خود در سایت سازمان سنجش اقدام نمایند. همچنین پس از اتمام مهلت ثبت نام معمولا بازه زمانی مشخصی را جهت ثبت نام بازماندگان اعلام مینمایند که داوطلبان میتوانند از این فرصت مجدد ، جهت انجام ثبت نام و ویرایش اطلاعات داوطلبی استفاده نمایند.

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 1. گام اول ورود به سایت sanjesh.org و انتحاب گزینه پیام نور از منوی سمت راست سایت
 2. گام دوم دانلود دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور می باشد
 3. مطالعه دفترچه راهنما و اطلاع از ز مدارک و  شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور.
 4. خرید کارت اعتباری و سریال ثبت نام و پرداخت هزینه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب
 5. درج سریال ثبت نام و اطلاعات کارت خریداری شده در صفحه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور و تکمیل اطلاعات خود را در فرم ثبت نام
 6. آپلود یک قطعه عکس ۴*۳ با فرمت jpg در فرم ثبت نام.
 7. دریافت شماره پرونده و کد رهگیری پس از تکمیل فرم ثبت نام و پرینت آن صفحه.

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸

شرایط عمومی ثبت نام

 • اعتقاد داشتن به دین مبین اسلام یا سایر ادیانی که مورد تایید قانون اساسی کشور می باشد.
 • دشمنی و کینه نداشتن با نظام کشور
 • عدم سوءپیشینه و فساد اخلاقی و اعتیاد نداشتن به هر گونه ماده مخدر
 • داشتن تناسب و توانایی جسمانی با رشته ای که انتخاب می کنیم

شرایط اختصاصی ثبت نام

 • داشتن مدرک لیسانس چه بصورت پیوسته و چه ناپیوسته که مورد تایید وزارت علوم باشد.
 • دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی چنانچه قصد ثبت نام در این دوره را داشته باشند بایستی تا تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۹۸ فارغ التحصیل شوند..
 • داوطلبان مجاز هستند که حداکثر ۲۰ کد رشته محل و فقط از یک رشته / گرایش امتحانی داشته باشند.
 • داوطلبانی که شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگری را دارند میبایست کد پیگیری ۱۲ رقمی اخذ شده از ارگان های مربوطه را در فرم ثبت نام وارد نمایند.
 • داشتن کارت پاین خدمت و یا عدم مشکل وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

دفترچه راهنمای ثبت نام به فاصله چند روز مانده به زمان شروع ثبت نام از طریق سایت سنجش در اختیار داوطلبان قرار داده می شود که توصیه می شود قبل از اقدام به ثبت نام با دانلود و مطالعه این دفترچه ، از اطلاعات ، شرایط ثبت نام و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور اطلاع یابید.

دفترچه راهنمای ثبت نام
برای دانلود دفترچه بر روی لینک کلیک کنید ( به محض انتشار ، لینک فعال می شود )
دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۸

نحوه گزینش دانشجو در دوره های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

پذیرش در طرح فراگیر دانشگاه پیام نور از طریق برگزاری آزمون اختصاصی این دانشگاه صورت می پذیرد ، بدین صورت که یک سری دروس و به تعداد ۸ الی ۱۰ واحد با منابع مشخص به داوطلبان معرفی می گردد و دانشپذیر باید با مطالعه این منابع در آزمون شرکت نمایند. دانشپذیر باید حدنصاب نمره قبولی را در این دروس کسب نماید که ۸۰ درصد در پذیرش موثر می باشد و ۲۰ درصد بعدی هم مربوط به سوابق تحصیلی داوطلب ( معدل دوره کارشناسی ) میباشد. در طرح فراگیر در واقع دروس ترم اول کارشناسی ارشد به داوطلبان معرفی می گردد و آزمونی که داوطلب در آزمون شرکت می کند، به منزله آزمون ترم اول دانشپذیر محسوب می گردد و چنانچه داوطلب بتواند نمره قبولی در این دروس را کسب نموده و وارد دانشگاه شود ، ترم دوم را شروع می نمایند. پس داوطلبان باید با تهیه منابع مطالعاتی رشته مورد نظر که در دفترچه ثبت نام قید شده است ، خود را برای حضور در آزمون آماده کنند.

در صورت نیاز به مشاوره درباره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور با مشاوران مشاور سه تماس بگیرید. زمان پاسخگویی تماس از ۸ صبح الی ۲۴ حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن ثابت و همراه
تماس از استان تـهران: ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴
تماس از تمامی استان ها: ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵
تماس از طریق همراه اول: ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.