شنبه , فوریه 22 2020
خانه / نمونه دولتی / ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

راهنمای نام نویسی مدارس نمونه دولتی 99 – 1400
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ۹۹ – ۱۴۰۰

مدارس نمونه دولتی برای جذب دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در این مدارس اقدام به برگزاری آزمون ورودی می نماید. با توجه به اینکه مدارس نمونه دولتی از کیفیت آموزشی مناسبتر و همچنین سطح علمی بالاتری نسبت به مدارس عادی برخوردار می باشند ، متقاضیان زیادی هرساله داوطلب شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی می باشند.

آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی طبق روال هرساله برای سالتحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ نیز در پایه نهم به دهم برگزار خواهد شد و داوطلبان میتوانند در صورت داشتن شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی در بازه زمانی اعلام شده نسبت به ثبت نام و شرکت در این آزمون اقدام نمایند. ثبت نام آزمون نمونه دولتی در بازه زمانی نیمه دوم فروردین ماه تا اوایل اردیبهشت ماه می باشد. ثبت نام بصورت کاملا اینترنتی بوده و داوطلبان بایستی براساس راهنمای آزمون ، فرم مربوط به ثبت نام را تکمیل نمایند.

لازم به ذکر می باشد آزمون نمونه دولتی پایه ششم حذف شده و ثبت نام آن فقط بر اساس سوابق تحصیلی و از طریق آموزش و پرورش استان ها انجام خواهد شد.

زمان و سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی می باشند ، می بایست با زمان و نحوه ثبت نام در این آزمون آشنا شوند. همانطور که اشاره کردیم زمان ثبت نام در آزمون از نیمه دوم فروردین ۹۹ شروع خواهد شد و داوطلبان به مدت دو هفته فرصت ثبت نام خواهند داشت.

با توجه به اینکه ثبت نام نمونه دولتی ششم با تغییراتی مواجه شده ، ثبت نام این قبیل از دانش آموزان برای از طریق خود مدارس و براساس سوابق تحصیلی دانش آموز صورت می پذیرد. ولی در رابطه با نحوه ثبت نام نمونه دولتی نهم به دهم ، باید بگوییم که با توجه به ادغام آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی دراین مقطع تحصیلی و برگزاری آزمون مشترک برای هر گزینش دانش آموزان در این مدارس، سامانه Azmoon.medu.ir به عنوان سایت ثبت نام معرفی می گردد و دوطلبان جهت انجام فرایند ثبت نام می بایست در بازه زمانی اعلام شده با مراجعه به این سایت مراحل ثبت نام خود را انجام دهند. توجه داشته باشید که جهت ورود به این سایت ، داشتن رمز ورود همگام الزامی می باشد (رمز همگام توسط مدیر مدرسه ارائه می شود). همچنین دانش آموزان عزیز توجه داشته باشید قبل از شروع فرایند ثبت نام حتما دفترچه راهنمای آزمون را دانلود نموده و با مطالعه آن از شرایط و جزئیات برگزاری آزمون اطلاع پیدا کنید.

مراحل ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۹۹ – ۱۴۰۰

۱- اولین گام جهت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ورود به به سامانه azmoon.medu.ir با استفاده از کد ملی و رمز ورود همگام می باشد.

اولین مرحله ثبت نام نمونه دولتی

۲- پس از ورود به سایت مذکور ، انتخاب  نقش  دانش آموز و عنوان سازمانی نام مدرسه محل تحصیل داوطب می باشد.

مرحله دوم ثبت نام نمونه دولتی

۳- در این مرحله وارد پنل دانش آموزی خود خواهید شد که جهت ثبت نام در آزمون میبایست از منو “داشبورد” گزینه ثبت نام آزمون استعدادهای درخشان را انتخاب نمایید که با صفحه تعهدنامه روبرو خواهید شد که پس از مطالعه و تایید آن وارد مرحله بعدی خواهید شد.

مرحله سوم ثبت نام مدارس نمونه دولتی

۴- مرحله چهارم مربوط به تکمیل اطلاعات داوطلبی و مشخصات شناسنامه ای می باشد.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون نمونه دولتی

۵- چنانچه داوطلب خواهر و برادر همزاد ، داشته باشد باید در گزینه ۱۱ ، کد ملی دوقلو یا چند قلو خود را وارد کند.

مرحله پنجم ثبت نام مدرسه نمونه دولتی

۶- مشخصاتی مانند ( نام و نام خانوادگی ، کد ملی ، جنسیت ، نام و کد دبیرستان ، منطقه و استان محل تحصیل ) به صورت خودکار نمایش داده خواهد شد و توجه داشته باشید که امکان اصلاح مشخصات برای دانش آموز وجود ندارد.

مرحله ششم ثبت نام نمونه دولتی

۷- در این بخش ایمیل و آدرس منزل را وارد می کنید و در بخش عکس به مشخصات گفت شده توجه کنید و طبق مشخصات خواسته شده عکس را با نرم افزارهای مربوطه ویرایش کنید و بارگزاری نمایید و در بخش معدل معدل دقیق دانش آموز را وارد کنید. در صورتی که معدل کمتر از میزان تعیین شده باشد داوطلب نمی تواند ثبت نام نماید.

مرحله هفتم نمونه دولتی

۸- تیک گزینه ها را با توجه به شرایط داوطلب بزنید و بر روی گزینه ذخیره و بعدی کلیک کنید.

مرحله هشتم آزمون نمونه دولتی

۹- در این مرحله اطلاعات مربوط به مدارس تیزهوشان یا همان استعدادهای درخشان قرار دارد در صورتی که در این مدارس هم می خواهید شرکت کنید اطلاعات را پر کرده و روی ذخیره و ادامه کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام مدارس نمونه دولتی

۱۰- در این مرحله مدارس و رشته موزد نظر خود برای مدارس نمونه دولتی را انتخاب می کنید و در صورتی که سهمیه شاهد داشته باشید در فیلد مربوطه نوع سهمیه خود را وارد کرده و روی ذخیره و ادامه کلیک می کنید.

مرحله دهم نمونه دولتی

۱۱- در این مرحله اطلاعات کلی که وارد کرده اید ظاهر می شود و شما تایید صحت اطلاعات را باید زده و بعد گزینه ذخیره و بعدی را بزنید. توجه داشته باشید. فقط توجه داشته باشید تا قبل از پرداخت هزینه آزمون امکان ویرایش وجود دارد ولی بعد از پرداخت هزینه و دریافت کد رهگیری امکام ویرایش اطلاعات وجود ندارد.

پرداخت هزینه ثبت نام نمونه دولتی

دانش آموزان و اولیای عزیز توجه داشته باشند هزینه آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان همزمان با انتشار کارت ورود به جلسه می باشد معمولا دو ماه بعد از ثبت نام می باشد و معمولا نیمه دوم خرداد ماه می باشد که در این زمان باید دوباره به همین سایت مراجعه کرده و هزینه را پرداخت کرده و کارت ورود به جلسه را دریافت نمایند.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

دانش آموزانی که می خواهند در مدارس نمونه دولتی ثبت نام کنند ابتدا باید دفترچه ثبت نام را دانلود کرده و با دقت بخوانند. در زیر می توانید دفترچه را دانلود نمایید.

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

دفترچه راهنمای آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

( به محض انتشار برای دانلود قرار خواهد گرفت )

دوباره تاکید می کنیم که ثبت نام نمونه دولتی ششم به طور کامل برداشته شده است و ثبت نام در این مقطع فقط به صورت سوابق تحصیلی می باشد. درباره ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم باید بگوییم که این با تیزهوشان ادغام شده و هر ثبت نام هر دو آزمون مشترکا از طریق سایت azmoon.medu.ir صورت می گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.