شنبه , فوریه 22 2020
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۹۸

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد هرساله در راستای جذب داوطلبان جهت تحصیل در رشته های ارائه شده در این دانشگاه برگزار می گردد و فرصت مناسبی است برای داوطلبانی که قصد ورود به دانشگاه آزاد به صورت بدون آزمون را دارند و همچنین داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده و رتبه مناسبی را جهت قبولی در رشته مورد علاقه خود کسب ننموده اند ، فرصت خواهند داشت از طریق شرکت در دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد مجددا شانس خود را برای ورود به دانشگاه آزاد امتحان کنند.

دانشگاه آزاد در تمام گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان به صورت بدون کنکور و در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه از بین کشانی که شرایط لازم را دارند به صورت بدون کنکور و فقط براساس سوابق تحصیلی ثبت نام می کند. دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته انجام می گیرد که . داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد در صورت دارا بودن شرایط و مدارک لازم ، نسبت به ثبت نام و درج کد رشته محل های خود اقدام کنند.

ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد در تمام مقاطع ورودی مهر و ورودی بهمن به صورت اینترنتی و از سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی بنشانی azmoon.org صورت می گیرد.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در مقطع تحصیلی کاردانی به دو بخش کاردانی پیوسته و ناپیوسته تقسیم می شود که برای شرکت در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد  این دو مقطع نیازی به شرکت در کنکور نیست. شاید برای بسیاری از داوطلبان این سوال پیش آید که تفاوت این دو مقطع در چیست؟ در جواب باید گفت که داوطلبانی که دیپلم کارودانش و فنی حرفه ای دارند می توانند در مقطع کاردانی پیوسته شرکت کنند و کسانی که دیپلم نظری دارند هم در کاردانی پیوسته و هم ناپیوسته می توانند شرکت نمایند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته در دو بازه زمانی مهر و بهمن صورت می پذیرد. زمان ثبت نام برای ورودی مهر ماه برای هر دو مقطع یکی بوده و معمولا از نیمه دوم مرداد شروع شده و تا اخر شهریور نیز ادامه می یابد. ( البته معمولا تاریخ هر ساله کمی جابه جا می شود )

برای ورودی بهمن ماه نیز معمولا ثبت نام از دی ماه شروع شده و تا اواسط بهمن ماه نیز ادامه می یابد و معمولا شروع کلاس ها از اسفند ماه می باشد.

نحوه ثبت نام کاردانی دانشگاه آزاد

  1. در ابتدا دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را باید از سایت دانلود کنید و بطور کامل تمامی شرایط و ظوابط را مطالعه نمایید تا تمامی اطلاعات ثبت نام را داشته باشید.
  2. وارد سایت سنجش دانشگاه آزاد برای ثبت نام به نشانی azmoon.org شده و کارت اعتباری ثبت نام را مرتبط با مقطع خود بصورت اینترنتی خریداری می کنید.
  3. پس از خرید کارت شماره سریال ثبت نام به شما داده می شود که پس از آن وارد بخش ثبت نام از منو شده و مقطع خود را انتخاب کرده و با سریال وارد سیستم شده و اطلاعات خواسته شده را تکمیل می نمایید.
  4. در آخر از شما کد رشته و کد انشگاهی از شما خواسته می شود که می توانید در دفترچه ای که دانلود کردید پیدا کرده و وارد نمایید.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

مقطع کارشناسی نیز همانند مقطع کاردانی به دو بخش پیوسته و ناپیوسته تقسیم می گردد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی برای هر دو مقطع بصورت بدون کنکور بوده و نیازی نیست حتما داوطلبان در کنکور شرکت کرده باشد. برای شرکت در مقطع کارشناسی ناپیوسته داشتن مدرک کاردانی و برای شرکت در کارشناسی پیوسته داشتن مدرک پیش دانشگاهی الزامی می باشد. ثبت نام بدون کنکور کارشناسی هم همانند کاردانی در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه انجام می گیرد که برای ورودی مهر معمولا از مرداد ماه شروع شده و حتی تا آخر شهریور نیز ادامه می یابد و برای بهمن ماه نیز معمولا از دی ماه شروع شده و تا آخر بهمن ادامه می باشد. البته ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد هر ساله کمی متفاوت بوده و معمولا تمدید می شود.

لازم به ذکر است که ثبت نام کاملا بصورت اینترنتی بوده و نیازی به مراجعه حضوری نیست. ابتدا داوطلبان باید به سایت سنجش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org رفته و فرم ثبت نام را پر نمایند و سپس در بازه زمانی که هر دانشگاه اعلام می نماید برای ثبت نام حضوری به واحد دانشگاهی رفته و مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تحصیلی خود را تحویل نماند.

نحوه ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد

  1. در مرحله اول باید دفترچه را از سایت دانلود کرده و مطالعه نمایید و از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و تمامی شرایط و ظوابط آگاهی لازم را داشته باشید.
  2. سپس به سایت azmoon.org مراجعه کرده و کارت اعتباری مرتبط با مقطع خود یعنی کارشناسی پیوسته و ناپیوسته را بصورت اینترنتی خریداری نمایید.
  3. با سریال ثبت نام که خریداری کردید وارد بخش ثبت نام شده و فرم مربوط به اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی را تکمیل می نمایید.
  4. در مرحله آخر کد رشته و کد دانشگاهی را در دفترچه ثبت نام یا بصورت آنلاین از طریق سایت پیدا کرده و وارد می نمایید.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

بدیلی اینکه بسیاری از داوطلبان در مراحل ثبت نام مشکل دارند بصورت خلاصه و تصویری روند ثبت نام را در زیر قرار می دهیم.

۱- وارد شدن به سایت دانشگاه آزاد

در ابتدا داوطلبان باید وازد سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد برای ثبت نام شوند که نشانی اینترنتی این سایت azmoon.org  می باشد. با ورود به سایت تصویری مشابه زیر مشاهده خواهید کرد.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه

۲- خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت نام و دریافت سریال

در مرحله اول ثبت نام دانشگاه آزاد بعد از ورود به سایت ، خرید کارت اعتباری ثبت نام می باشد. برای خرید کارت روی گزینه خرید کارت اعتباری کلیک نمایید و دقت کنید در این بخش گروه آزمایشی ( انسانی ، تجربی ، ریاضی و… ) و نظام پاره وقت و تمام وقت را با دقت انتخاب نمایید و کارت را خریداری کنید زیرا اگر اشتباه خریداری کنید وجه شما بازگشت داده نمی شود و همچنین برای پرداخت هزینه نیز نیاز به رمز دوم کارت دارید. بعد از کلیک روی گرینه خرید کارت تصویر زیر را می بینید.

خرید سریال اعتباری ثبت نام دانشگاه آزاد

۳- واریز اینترنتی هزینه ثبت نام

بعد از انتخاب خرید کارت در تصویر بالا وارد صفحه ای مشابه تصویر زیر می شوید که باید بصورت اینترنتی هزینه را پرداخت نمایید. هزینه ثبت نام برای دوره کاردانی ۴۴ هزار و برای مقطع کارشناسی ۴۶ هزار تومان می باشد.

واریز هزینه ثبت نام دانشگاه آزاد

۴- وارد شدن به بخش ثبت نام

پس از اینکه اطلاعات کارت بانکی را وارد کردید و خرید تکمیل شد سیستم یک کد ۸ رقمی با نام شناسه پرداخت و یک کد ۶ رقمی با نام رمز عبور دریافت می کنید. سپس به صفحه اول برگشته و روی لینک ثبت نام و انتخاب رشته مقطع مورد نظر خود کلیک می کنید. بعد از کلیک وارد صفحه ای می شوید که در سمت راست این اطاعات به همراه کد ملی مطابق تصویر زیر از شما خواسته می شود که باید وارد نمایید.

ورود به بخش ثبت نام

۵- تکمیل کامل فرم اطلاعات ثبت نام

در این مرحله باید اطلاعات خواسته شده را به طور کامل پر کنید. این اطلاعات شامل اطلاعات شناسنامه ای مانند کد ملی ، نام و نام خانوادگی ، نام پدر و غیره و اطلاعات تحصیلی مانند معدل ، مدرک دیپلم و غیره می باشد.

داوطلبان کاردانی برای ثبت نام نیاز به کد چهار رقمی دیپلم دارند که معمولا روی مدرک دیپلم وجود دارد و داوطلبان کارشناسی پیوسته نیز نیاز به کد دانش آموزی و کد سوابق تحصیلی که از سایت dipcode.medu.ir دریافت می کنند دارند.

۶- آپلود یا همان بارگزاری عکس

دقت داشته باشید عکس باید ویژگی های خاصی داشته باشد مثلا پشت زمینه سفید باشد ، در سال تحصیلی جدید از داوطلب گرفته شده باشد ، حجم عکس کمتر از ۱۰۰ کیلوبایت باشد. ( حجم عکس را می توانید با تغییر سایز عکس توسط نرم افزارهایی مانند پینت که بصورت پیش فرض در ویندوز هست نیز انجام دهید )

۷- انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر

برای تکمیل کردن این فرم شما نیاز به یک کد پنج رقمی به عنوان کد رشته و یک کد سه رقمی به عنوان کد محل دانشگاهی دارید. این دو کد را می توانید از طریق دفترچه انتخاب رشته که در سایت برای دانلود قرار می گیرد پیدا کنید. سپس مطابق تصویر زیر با وارد کردن این دو کد در جای خود می توانید انتخاب های خود را ثبت نمایید.

بعد از اتمام انتخاب ها کد رهگیری ثبت نام به شما داده می شود که باید حتما آن را نگهدارید تا در زمان اعلام نتایج توسط این کد بتوانید نتیجه را از طریق سایت ببینید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

خلاصه: دانشگاه آزاد در چندین ساله اخیر بسیاری از رشته های خود را بصورت بدون آزمون در دو نوبت مهر و بهمن ماه ثبت نام می کند که این ثبت نام در زمان معین از سوی سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام می شود. ثبت نام بصورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.org می باشد. در آخر اگر قصد ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه های کشور را دارید ، مطالب ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیز برایتان مفید باشد.

سوالات متداول

۱- آیا رشته های پزشکی و پیراپزشکی هم بدون کنکور ارائه می شود؟

خیر این رشته های از طریق کنکور ارائه می گردند.

۲- ارزش مدرک با کنکور و بدون کنکور با هم تفاوتی دارد؟

خیر از لحاظ ارزشی هیچ فرفی ندارند.

۳- شهریه بدون کنکور بیش تر از با کنکور است؟

خیر جدول شهریه رشته ها برای یک رشته مشخص ثابت می باشد.

۴- با دیپلم نظری و پیش دانشگاهی چه رشته ای می توانم انتخاب کنم؟

شما مجاز هستید هر رشته ای که خواستید انتخاب کنید و محدودیتی وجود ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.